+48 888 026 862

Pozycjonowanie Stron Cennik

cennik pozycjonowanie

Kampanie SEO to agencja interaktywna - siedziba Kraków. Pozycjonowanie stron dla firm jest naszą flagową usługą. W kwestii cennika nie mamy nic do ukrycia, ponieważ jesteśmy przekonani, że w naszej firmie stosunek ceny do jakości jest najlepszy. Przedstawiony cennik pozycjonowania należy jednak traktować poglądowo ze względu na fakt, że cena uzależniona jest od wielu czynników, z których najważniejsze to jakość strony, historia domeny i rozpoznawalność marki.

Dział "Pozycjonowanie Stron Cennik" powstał z myślą o klientach, którzy nie mieli wcześniej do czynienia z SEO, aby w przybliżeniu określić ile kosztuje promocja firmy w Google. Dzięki informacjom zawartym poniżej dowiedzą się Państwo z jaką inwestycją trzeba się liczyć w kontekście miesięcznych wydatków na SEO.

Płatność za EFEKT!

KLIKNIJ i ZAPYTAJ O BEZPŁATNĄ OFERTĘ - Średni czas oczekiwania - 5 godzin

Pozycjonowanie stron cena za top10 - ciągle możliwe

Pomimo, że pozycjonowanie stron z płatnością za top10 jest na ogół mniej korzystne to w wyjątkowych okolicznościach jest jeszcze realizowane. Warunki współpracy są elastyczne, dlatego dopuszczamy możliwość pracy z rozliczaniem zależnym od pozycji poszczególnych fraz w top10 w Google. Nie jest to jednak zasada stosowana dla każdego projektu SEO. Nie stosujemy w przypadkach, w których wymagana jest zbyt duża inwestycja czasowa.

Konkurencyjność Cena TOP10 Cennik TOP7 Cennik TOP3
Poniżej 10 K 35 zł 40 zł 45 zł
10 - 100 K 50 zł 55 zł 60 zł
100 - 500 K 80 zł 90 zł 110 zł
500 - 1 000 K 90 zł 110 zł 130 zł
Ponad 1 000 K 130 zł 160 zł 190 zł

Abonament płatny za efekt

Jeżeli chodzi o pozycjonowanie cena jest uzależniona od wielu czynników, również przy opłatach abonamentowych, dlatego kwoty podane niżej należy traktować orientacyjnie. Dla tej formy współpracy charakterystyczny jest stały niski koszt promocji w Google oraz wysoka skuteczność prowadzonych działań SEO.

Przykładowe pakiety cenowe

Pakiet PODSTAWOWY 2017

Pozycjonowanie do 15 podstawowych fraz
Optymalizacja strony internetowej
Copywriting
Linkbuilding
Promocja w mapach Google
Long Tail - nielimitowana ilość słów kluczowych
Analityka pozyskiwania i przepływu ruchu na stronie
Content Marketing
Elementy marketingu szeptanego

(590) 490 zł netto/miesięcznie
Cena promocyjna 2017
Polecany dla małych firm

ZAPYTAJ O OFERTĘ

Pakiet OPTYMALNY 2017

Około 30 podstawowych fraz
Systematyczna optymalizacja strony www
Copywriting
Linkbuilding
Promocja w mapach Google
Long Tail - nielimitowana ilość słów kluczowych
Analityka pozyskiwania i przepływu ruchu na stronie
Content Marketing
Elementy marketingu szeptanego

(990) 890 zł netto/miesięcznie
Cena promocyjna 2017
Polecany dla średnich firm

ZAPYTAJ O OFERTĘ

Pakiet ROZSZERZONY 2017

Około 50 podstawowych fraz
Systematyczna optymalizacja strony www
Copywriting
Linkbuilding
Promocja w mapach Google
Long Tail - nielimitowana ilość słów kluczowych
Analityka pozyskiwania i przepływu ruchu na stronie
Content Marketing
Elementy marketingu szeptanego

(1290) 1190 zł netto/miesięcznie
Cena promocyjna 2017
Polecany dla dużych firm oraz trudnych branż

ZAPYTAJ O OFERTĘ

Co to jest pozycjonowanie stron

Co to jest pozycjonowanie stron

Pozycjonowanie stron - działania, których celem jest uzyskanie dużego ruchu i wysokich pozycji strony internetowej w wyszukiwarkach, ze wskazaniem na Google. Czynności wykonywane w ramach SEO (ang. Search Engine Optimization) można podzielić na dwa segmenty: optymalizacja kodu i treści, a także działania promocyjne poza stroną. Istnieje kilkaset czynników rankingowych wpływających na pozycje w Google.

Jaka inwestycja jest niezbędna, aby promować stronę?

Inwestycja potrzebna na SEO

Poglądowe ceny pozycjonowania stron pozwolą sprawdzić jak niewielka inwestycja jest wymagana aby skutecznie promować firmę w Google i pozyskiwać wielu nowych klientów. W dziale pozycjonowanie stron cena "za efekt" podajemy przybliżone kwoty za określone pozycje fraz, poniżej prezentujemy również koszty przy płatności abonamentowej.

Warto jednak podkreślić, że SEO targetowane wąsko na kilka fraz z płatnością "za top10" nie jest już praktykowane, ponieważ jest mniej korzystne dla klientów. Charakteryzuje się również niższą skutecznością, ponieważ praca koncentrowana jest na poszczególnych frazach a nie na segmentach słów kluczowych. W niemal każdym przypadku pracujemy z płatnością za efekt co pomaga dać naszym klientom maksymalne korzyści w jak najniższe cenie. Każdego dnia robimy wszystko, aby współpraca z Kampanie SEO była najbardziej opłacalna. Dbamy o to, aby zapewnić najkorzystniejszą ofertę na rynku.

Pozycjonowanie lokalne Kraków lub ogólnopolskie

Warto rozróżnić trzy podejścia do promocji witryny. Działania można podzielić na: lokalne, ogólnopolskie lub globalne:

 • Podejście lokalne zakłada pracę nad pozycją zarówno w wynikach tradycyjnych jak i w mapach Google, które pojawiają się dla większości fraz zawierających słowa związane z geolokalizacją. Przykładem frazy może być: pozycjonowanie kraków. W tym przypadku cena będzie niższa niż standardowe pakiety: szczegóły tutaj.
 • Promocja w skali ogólnopolskiej wymaga nieco innego segmentu działań. W tym przypadku mapy mogą nie być wyświetlane, a dywersyfikacja wyników dla fraz ogólnopolskich może być znikoma. Warto podkreślić, że można targetować frazy niezawierające lokalizacji w skali lokalnej.
 • Promocja globalna firm oferujących swoje usługi w różnych krajach i na różnych kontynentach jest realizowane inaczej. Często wymaga większej inwestycji i bardziej zaawansowanych działań niż przy kampaniach standardowych. Oferujemy usługi sem również za granicą, szczególnie w krajach anglojęzycznych.

Stanowcze NIE dla długoterminowej umowy

Umowa SEO

Gwarantujemy Państwu, że promocja strony internetowej z Kampanie SEO to brak długoterminowej umowy. Współpraca ma być oparta na rentowności prowadzonych przez nas działań. Zapewniamy swoim Partnerom biznesowym zysk i najlepszy cennik, który jest podstawą długoterminowej współpracy.

Takie podejście daje wszystkim klientom poczucie bezpieczeństwa i komfortu, ponieważ w każdej chwili mogą zrezygnować ze współpracy. Podstawą ma być rentowność, niska cena i zysk dla obu stron. Dzięki naszej wiedzy i determinacji zapewniamy Partnerom biznesowym wzrost sprzedaży produktów i usług. Profesjonalna promocja firm prowadzi również do poprawy świadomości marki.

Cennik "płatność za efekt" i "abonament" dla firm

Cennik pozycjonowane efekt i abonament

Podmioty zainteresowane współpracą z Kampanie SEO otrzymują do wyboru kilka wariantów współpracy opartych na płatności za efekt oraz cenie abonamentowej dla firm. Często łączymy obydwie formy dopasowując cennik i warunki współpracy indywidualnie dla każdego klienta, aby zaoferować maksymalne korzyści i efekt w jak najniższej cenie. Dzięki takiemu podejściu możemy szybciej pozyskać dla Państwa klientów i zapewnić największe tempo uzyskania efektu w postaci najwyższych pozycji w Google dla najważniejszych słów kluczowych.

Ze względu na bardzo dynamiczny rozwój algorytmu wyszukiwarek, w ramach działań SEO opartego o formę abonamentową podejmujemy wiele dodatkowych czynności prowadzących nie tylko do uzyskania nie tylko top10, ale również top5 i top3.

Promujemy firmy naszych klientów nie tylko w Google, ale również na portalach branżowych, instytucjach i innych możliwych miejscach. Działania ukierunkowane są na osiągnięcie szybkiego efektu oraz wypromowania samej marki, produktów i usług. Dzięki kompleksowym działaniom możemy zapewnić lepsze wyniki dbając przy tym, aby cena naszych usług była jak najniższa.

Dlaczego warto współpracować z Kampanie SEO - 10 powodów

Współpraca z Kampanie SEO robi różnicę. Dbamy o detale, które są pomijane przez większość konkurencyjnych agencji reklamowych. Przykładowe korzyści dla naszych klientów:

 1. Szeroki zakres działań obejmujący nie tylko pozycjonowanie, ale również inne działania SEM jak reklamę Google Adwords, obsługę profili firmowych na facebook, marketing szeptany oraz wiele innych elementów wpływających zarówno na świadomość marki oraz wysokie pozycje w organicznych i płatnych wynikach wyszukiwania.
 2. Ponad 10-cio letnie doświadczenie w planowaniu i realizacji poszczególnych elementów SEO, począwszy od analizy i optymalizacji, a skończywszy na profesjonalnym linkbuildingu opartym o bezpieczne i sprawdzone metody. Dzięki działaniom realizowanym w ten sposób osiągamy lepsze i bardziej stabilne efekty w postaci wysokich pozycji dla strony internetowej klienta.
 3. Niestosowanie nieetycznych form seo jest o tyle istotne, że jest gwarancją nieotrzymania filtrów ręcznych lub algorytmicznych od Google, które prowadzą do obniżenia oceny jakości strony i degradacji w wynikach wyszukiwania. Jako jedni z nielicznych w Polsce umieszczamy w umowie zapis o niestosowaniu nieetycznych metod.
 4. Zespół profesjonalistów, którzy zwyczajnie lubią swoją pracę, a jeszcze bardziej lubią osiągać cele naszych klientów. Osiąganie wysokich pozycji dla najważniejszych słów kluczowych sprawia nam dużo satysfakcji. Każdy zadowolony klient to dodatkowa motywacja do pracy i osiągania kolejnych celów. Jako profesjonaliści doradzamy i proponujemy najlepsze rozwiązania dotyczące marketingu internetowego nie tylko w kontekście promocji stron www w Google, ale również w szerszym aspekcie.
 5. Indywidualny opiekun klienta dba o kontakt i wymianę informacji pomiędzy klientem a naszym zespołem. Opiekun klienta jest również specjalistą, który aktywnie uczestniczy w działaniach SEO, odpowiada za planowanie i analizę wykonanych zadań. Dzięki temu klient jest zawsze na bieżąco w kwestii aktualnych i kolejnych realizowanych kroków w drodze na najlepsze pozycje w rankingach wyszukiwarek.
 6. Cena usługi rest relatywnie niska. Porównując jakość pracy do kosztów współpracy, współczynnik wypada bardzo korzystnie. Najważniejsze elementy, które przekładają się na jakość to: ilość wykonanej pracy, ilość roboczogodzin poświęconych na każde zlecenie, ilość osób obsługujących każdy projekt. Jesteśmy pewni, że żadna agencja seo nie jest w stanie nas przebić.
 7. Copywriting, czyli pisanie tekstów na strony internetowe jest w większości pakietów w cenie realizacji zlecenia. W przypadku innych agencji jest to niespotykane. Pozycjonowanie jest traktowane szerzej. Zależy nam, aby wygenerowany duży ruch organiczny przełożył się na realne telefony, zapytania oraz zlecenia. Dbamy o podniesienie współczynnika konwersji i ilości pozyskanych kontrahentów dla naszych klientów.
 8. Brak długoterminowej umowy bez wielomiesięcznych okresów wypowiedzenia jest standardem dla naszego modelu biznesowego. Utrzymujemy naszych klientów ze względu na wyniki i generowane przychody. Nie ze względu na wielomiesięczne czy wieloletnie umowy. 90% klientów, którzy decydują się na współpracę z Kampanie SEO zostaje naszymi stałymi partnerami biznesowymi co świadczy o wysokiej efektywności i odpowiednim podejściu do współpracy.
 9. Elastyczne podejście do współpracy czyni naszą ofertę wyjątkową. Nie jesteśmy korporacją, nie mamy ambicji, żeby realizować usługi na masową skalę. Promowanie stron nie wymaga umów pisanych drobnym drukiem, kar umownych i innych tego typu elementów. Nasz draft to jedna strona a4, na której większą część stanowią dane wykonawcy i zleceniodawcy oraz wspólnie ustalony zakres działań.
 10. Cennik na stronie internetowej świadczy o tym, że nie mamy nic do ukrycia. Jesteśmy przekonani, że w określonej cenie nikt nie jest w stanie zaoferować porównywalnej jakości. Cena jest niska i korzystna, a pakiety skonstruowane są w ten sposób, aby nasze usługi były dostępne dla wszystkich firm, niezależnie czy mówimy o małych, średnich czy dużych przedsiębiorstwach.

Działamy kompleksowo - poniżej pozostałe usługi w ramach marketingu internetowego

 • Linki sponsorowane, Adwords - Obsługujemy kampanie AdWords w sieci reklamowej, sieci wyszukiwania, a także Zakupy Google (czyli: Merchant Center). W ramach Adwords realizujemy również remarketing. Działania wykonywane dla stron www firmowych, sklepów online, portali i innego rodzaju serwisów. Zakres usług obejmuje konfigurację, optymalizację oraz obsługę. Dążymy do uzyskania wysokiego współczynnika zwrotu inwestycji (ROI) i generowania zysku dla kontrahenta.
 • Profile społecznościowe - Obsługujemy fanpage na Facebooku i innych portalach społecznościowych jak Google, Twitter, Instagram czy YouTube. Oferujemy zarówno obsługę, czyli umieszczanie postów, informacji, infografik oraz promocją za pośrednictwem płatnych kampanii reklamowych targetowanych do określonej grupy docelowej na podstawie wielu czynników demograficznych.
 • Tworzenie stron www - W ofercie znajduje się projektowanie stron internetowych oraz różnego rodzaju aplikacji. W pełni responsywne, przedstawiające ofertę klienta w sposób intuicyjny i nowoczesny. Tworząc strony dbamy o czynniki, które są często pomijane przez inne agencje jak: szybkość działania, intuicyjna ścieżka konwersji, atrakcyjne treści i wiele innych.
 • Audyty SEO - Audyty witryn internetowych są realizowane standardowo dla każdego nowego klienta. Każdy z nich zawiera analizę do kilkuset czynników. Dla każdego klienta używamy minimum kilkudziesięciu narzędzi pomagających w szybszym skompletowaniu danych niezbędnych do oceny aktualnej sytuacji domeny internetowej. Profesjonalny audyt pomaga w szybszym osiągnięciu efektów.
 • Pisanie tekstów na strony internetowe - Profesjonalny copywriting jest jednym z podstawowych elementów oferty. Pisanie tekstów jest realizowane przez naszych copywriterów rzetelnie i profesjonalnie. Zlecenia są przydzielane dla osób orientujących się w danej tematyce. Warto dodać, że wykonujemy usługę również jako odrębne zlecenie - jednorazowy projekt.

Orientacyjna cena

Cena pozycjonowania Abonament

Na koszt pozycjonowania stron wpływa tak wiele czynników, że trudno zastosować jakikolwiek schematyczny cennik, dlatego jeżeli chodzi o pozycjonowanie cena podana powyżej jest poglądowa, również przy opłatach abonamentowych. Kwoty należy więc traktować orientacyjnie.

Najważniejsze czynniki mające wpływ na koszty promocji to jakość strony internetowej klienta, historia domeny, rozpoznawalność marki, a także konkurencyjność pod względem ilościowym i jakościowym. Dla przykładu: pozycjonowanie strony dla klienta świadczącego usługi na rynku lokalnym jest tańsze niż promocja firmy działającej w trudnej branży w skali ogólnopolskiej, ponieważ pakiety cenowe są przeliczane na roboczogodziny. Projekty wymagające niewielkiego wkładu czasowego są zdecydowanie tańsze od projektów wymagających dużej ilości czasu i środków.

Niskie koszty i szeroki zakres działań

Korzystne pakiety cenowe

Abonament gwarantuje lepsze i szybsze wyniki, ponieważ zabezpiecza środki na promocję strony już w początkowej fazie współpracy. Jesteśmy pewni, że cennik pozycjonowania oraz warunki współpracy jakie możemy Państwu zaproponować są najkorzystniejsze na rynku. Dokładamy wszelkich starań, aby współpraca z Kampanie SEO była opłacalna.

Każdego dnia pracujemy nie tylko nad pozycjami słów kluczowych dla naszych klientów, ale również nad rozwojem własnych umiejętności i testowaniem kolejnych elementów algorytmu wyszukiwarki Google. Ze względu na najnowsze trendy zakres działań prowadzonych w ramach pozycjonowania stron stale się poszerza, zawiera elementy marketingu szeptanego, obsługi social media, PR, UX i wiele więcej. Wszystkie realizowane czynności wykonujemy tak, aby jak najbardziej wpasować się w kilkaset czynników będących elementami rankingowymi i zachować przy tym możliwie niskie koszty. Dbamy o to, aby cena była dla Państwa satysfakcjonująca.

Jak wybrać pakiet?

Firma Kampanie SEO oferuje przede wszystkim wysoką jakość i skuteczność. Nie walczymy ceną, najprawdopodobniej nie jesteśmy najtańszą firmą (aczkolwiek jesteśmy przekonani, że zapewniamy najwyższą jakość w tak niskiej cenie), ponieważ podejmując pozycjonowanie dla naszych klientów chcemy być pewni, że będziemy mogli osiągnąć zakładane cele. Pomożemy wybrać Państwu taki pakiet cenowy, który w naszym przekonaniu pozwoli zapewnić sukces na rynku.

Dzięki naszej pracy pomogliśmy wielu klientom

Celem realizacji zleceń z zakresu marketingu internetowego jest nie tylko uzyskanie pozycji, ale również pomoc w pozyskiwaniu kolejnych klientów za pośrednictwem stron www. Kolejni klienci generują większe przychody dla naszych klientów co pomaga rozwijać kolejne firmy. Pozycjonowanie jest jednak tylko narzędziem. Po stronie klienta jest realizacja równie trudnego zadania, czyli zadbanie o jakość własnej oferty, a także korzystny stosunek jakości do ceny. W Polsce jednym z głównych wyznaczników oceny oferty jest cena, aczkolwiek dla większości branż nie jest to czynnik najważniejszy. Równie istotne są: jakość oferowanych usług lub produktów, dostępność oraz forma przedstawienia na stronie internetowej.

W ramach naszej pracy podpowiadamy jak skonfigurować powyższe czynniki dla stron internetowych klientów, aby oferta była przejrzysta, jasna i prezentowała się w optymalny sposób. Optymalizacja stron www dotyczy nie tylko elementów SEO, ale także wielu dodatkowych aspektów odpowiedzialnych za doświadczenia użytkowników odwiedzających stronę.

Co wpływa na koszty:

 • ADRES STRONY INTERNETOWEJ - Adres strony ma duże znaczenie, może ułatwić lub utrudnić pozycjonowanie. Najważniejsze elementy adresu to odpowiednia końcówka domeny (.pl, .com, .eu), długość adresu oraz dopasowanie do pozycjonowanych fraz. Warto również unikać subdomen, które na ogół są trudniejsze do pozycjonowania.
 • HISTORIA DOMENY - Historia domeny jest jednym z najważniejszych czynników wpływających na cennik pozycjonowania stron. Domeny nowe wymagają zazwyczaj większego nakładu pracy, a efekty są widoczne w nieco dłuższej perspektywie czasowej niż dla domen kilkuletnich. Zdarza się również, że domena wymaga realizacji kampanii naprawczej co zazwyczaj podnosi koszty pozycjonowania.
 • JAKOŚĆ POZYCJONOWANEJ STRONY - Strony intuicyjne, szybkie i atrakcyjne wizualnie często wymagają mniejszych środków na SEO. Dla witryn dostarczających pozytywne czynniki behawioralne dla Google wyniki są widoczne zdecydowanie szybciej. Mowa tutaj o współczynniku odrzuceń, konwersji, średnim czasie spędzonym na stronie, itd.
 • KONKURENCJA - Duża i mocna konkurencja w określonej branży może wydłużyć czas potrzebny na osiągnięcie celu. Jest to naturalny duży czynnik wpływający na koszty. Cena pozycjonowania strony jest uzależniona od jakości działań konkurencji. Aby uzyskać top10, top5 a docelowo top3 i top1 w konkurencyjnych branżach musimy poświęcić więcej czasu niż przy usługach lub produktach niszowych.
Mamy nadzieję, że informacje, które przedstawiliśmy w cenniku pozycjonowania stron okazały się dla Państwa wartościowe. Zapraszamy do kontaktu z agencją reklamową Kampanie SEO w celu uzyskania dedykowanej oferty i wyceny pozycjonowania Państwa firmy. Gwarantujemy profesjonalne oraz indywidualne podejście.

Oferta i formalności

Po otrzymaniu zapytania temat trafia do analizy do jednego z naszych biur, do Krakowa lub do Jasła. Na podstawie analizy szacujemy jaka cena pozwoli uzyskać satysfakcjonujący efekt dla klienta. Przedstawiamy cennik zawierający zazwyczaj najkorzystniejszą ofertę na rynku w kilku wariantach z płatnością za efekt.

Umowa podpisywana jest na czas nieokreślony z bardzo krótkim okresem wypowiedzenia, aby podstawą współpracy była opłacalność, a nie wielomiesięczny kontrakt. Współpraca ma się opłacać!

Audyt strony

Realizując audyt strony internetowej badamy minimum kilkadziesiąt elementów. Zadaniem audytu SEO jest przygotowanie najważniejszych wytycznych optymalizacyjnych. Zadanie realizowane jest nie tylko na podstawie analizy strony klienta, ale również analizy całej branży, w tym również firm konkurencyjnych.

Bierzemy pod uwagę czynniki wewnętrzne oraz zewnętrze, które wpływają na pozycje i aktualne wyniki w Google. Audyt pomaga w określeniu celów krótkoterminowych i długoterminowych.

Przygotowanie optymalizacji

Na podstawie audytu przygotowujemy optymalizację strony internetowej. Nie skupiamy się jedynie na elementach kodu strony, ale również na treściach znajdujących się na poszczególnych podstronach oferty oraz stronie głównej. Warto dodać, że w cenie pozycjonowania zawarty jest również copywriting.

Pomagamy napisać dobre i konwertujące treści, uprościć ścieżkę konwersji i pomóc w pozyskaniu jak największej ilości klientów. Przygotowanie optymalizacji wymaga ogromnej wiedzy, wyczucia i doświadczenia.

Wdrożenie optymalizacji

Dzięki dobrze określonym wytycznym możemy przejść do następnego etapu, w którym następuje implementacja, czyli wdrożenie poprawek optymalizacyjnych. Najważniejsze elementy konsultujemy z klientem przed wdrożeniem, uwzględniamy poprawki i preferencje.

Wdrożenie optymalizacji jest realizowane w ramach usługi pozycjonowania i nie jest dodatkowo płatne. Posiadamy zespół, który poradzi sobie niemal z każdym rodzajem kodu.

Linkbuilding

Zazwyczaj następuje zaraz po wdrożeniu optymalizacji. Warto dodać, że realizując linkbuilding działamy etycznie. Unikamy elementów, które mogłyby wpływać negatywnie na bezpieczeństwo domeny. Zdajemy sobie sprawę, jak ważna jest Państwa domena dlatego stosujemy sprawdzone rozwiązania.

Działania linkbuildingowe (podobnie jak optymalizacyjne) są realizowane cyklicznie, aby zapewnić maksymalnie dobre efekty i stały wzrost pozycji w wyszukiwarce Google.

Pozostałe działania

Wraz z linkbuildingiem realizujemy szereg dodatkowych działań jak na przykład: promocja marki, marketing szeptany, promocja w mediach społecznościowych, itd. zakres realizowanych czynności jest bardzo szeroki i w dużej mierze zależy od analizy konkretnej branży.

Jednym z najważniejszych działań dodatkowych realizowanych w ramach SEO jest promocja w mapkach Google wyświetlanych przy wyszukiwaniach dla lokalnych słów kluczowych.

Ocena strony:
(4.3/5), głosów: 69

Bezpłatna wycena?

Zamów bezpłatną wycenę pozycjonowania lub kompleksowego marketingu internetowego
lista
fraz